O Alme a nových esenciách

V rámci nášho pilotného neformálneho online stretnutia so Sandrou s pracovným názvom Čo nového v Araretame sme sa rozprávali o zimnoslnovratovej sade ALMA 🙂

Sandra: Alma  otvára ďalšiu úroveň. Stále sa rozprávame o prepojení, znovu-napojení sa, vzhľadom na komplexnosť života. Je to akoby sme v našom vnútri mali poprepletané elastické gumičky, ktoré sa stále naťahujú a vyskakujú. Tieto gumičky sú naše prejavy, naše osobnosti, a radi utekajú na všetky strany, niekedy dokonca zabehnú až príliš ďaleko. A vtedy sa dostávame do nerovnováhy a musíme ich zase všetky stiahnuť späť :-). Poďme, poďme, všetci späť!  Začíname novú úroveň, začíname novú hru, potrebujem vás všetky teraz tu, na tomto mieste a potrebujem vašu pozornosť. Tak toto je Alma! Alma je ako zvolávačka všetkých našich osobností, ktoré majú svoje vlastné záujmy, a sú rozbehané kade tade. Jedna naša časť má rada to, druhá zase niečo iné. Je to ako zvolanie. Hej! Nová hra, nová úroveň, nový seriál. 🙂

P: A preto sa teda Alma začína s esenciou Reverence – hlboká úcta.

S: Áno, presne tak. Keď precítime hlbokú úctu, vyjadríme tým uznanie, úctu samej sebe, uctím sa, že som. Všetky jednotlivé osobnosti v našom vnútri prejavia hlbokú úctu celej našej bytosti. V ďalšom kroku prichádza Zjednotenie – Unify, pretože, keď precítim hlbokú úctu, započínam proces zjednocovania. A potom je tu čas Expandovať. 🙂 Nie zaľahnúť na sedačku, ale expandovať!

V: Znamená to teda, že budúci rok bude taký hravejší a tvorivý.

S: To je veľmi individuálne, ale čo sa Araretamy týka, tak určite! 🙂

V: To je super, pretože aj Dharmu sme začínali s Dôstojnosťou – Dignity, ktorá je veľmi podobná Reverence – hlbokej úcte.

S: Áno.

V: Takže stále si vážiť a prejavovať úctu vyšším energiám a vibráciám. Áno, ľudia potrebujú pociťovať a mať hlbokú úctu.

S: S každou novou kombináciou, ktorú pripravím, nás posadím na inú stoličku a pred iné okno. Hoci téma zostáva rovnaká. Snažíme sa dostať na to isté miesto, ale inou cestou, s inými vnútornými pocitmi. Je to veľmi zaujímavé, pretože Dignity (dôstojnosť) bola pilierom Dharmy. Avšak dôstojnosť prichádza spolu s Carnaúba, ktorá je stelesnením dôstojnosti. Je neuveriteľná! Carnaúba je palma, ktorá je čistá dôstojnosť. Viete, je rozdiel, ak chcete, aby niekto dosiahol a premýšľal o všetkých úrovniach dôstojnosti. Predtým som nemala esenciu, ktorá by stelesňovala dôstojnosť ako takú. A Carnaúba je presne to!

nová Cajú je skvelá. Stromy boli plné ovocia a kvetov. Pracovala som s mladučkým ovocím, ako ste mali možnosť vidieť na obrázkoch. Nikdy predtým som to nevidela, ani keď som Cajú vyrábala prvý krát, nevidela som ten začiatok transformácie, ako sa správajú kvety pri premene na prvé ovocie, keď dávajú možnosť plodu stať sa plodom. A tá vytrvalosť Cajú, jej odhodlanosť byť, existovať a nepominúť. Môže prísť vietor, môže prísť i búrka, ale ona si vždy nájde spôsob, ako ďalej rásť. Je iná ako JOY – radosť. Viete aká je Joy. Stojí si tam, a keď sa zodvihne vietor, Joy sa hojdá spolu s ním. Cajú je úplne iná. Ona si skutočne nájde svoju cestu, aby mohla zostať tam, kde je. Bez ohľadu na podmienky. Je absolútne odolná a vytrvalá. Je skutočne úžasná!

A Moringá! Tá ma skutočne prekvapila, pretože nech navštívite ktorúkoľvek lekáreň či obchod so zdravou výživou, všade ju nájdete. Moringa  je veľmi známa. Predstavovala som si ju preto, ako takého silného slona, ako taký sloní strom. 🙂 Obrovitánsky. A ona nie! Ona je taká nežná, taká elegantná, pôvabná! Je taká jemnulinká, nádherne krehká. A tie jej biele kvietky sú ako vzácne klenoty. Je neuveriteľná. A navyše čistí naše vnútorné vody! Už mám aj prvé výsledky s prácou s týmito esenciami . Jedna moja študentka potrebovala v sebe spracovať niečo veľmi ťažké týkajúce sa jej ženskosti, manipulácie, vášne, skrátka čelila veľmi komplexnej situácii. Použila som kombináciu týchto troch nových esencií a výsledok bol nádherný. Veľmi elegantným spôsobom sa jej podarilo ukotviť dôstojnosť a dokonale prečistila svoje vnútorné vody, až do tej miery, že jej telo začalo vo zvýšenej miere vodu vylučovať. A pretransformovala toxickosť opäť na čisté emociálne pole. Viem, že toto Moringá na fyzickej úrovni robí, v Brazílii však, možno viete, je zakázané ju predávať – mám na mysli listy na čaj, kto vie prečo! Všade vo svete je to v poriadku, len tu nie! Ale ja som kľudná, pretože vyrábam esencie, a tie povolené sú. Dokonca som premýšľala, že esenciu nazvem Moringá s dĺžňom na konci, aby to nebola Moringa. Je skutočne taká jemná a pritom taká silná a účinná v emociálnej dimenzii.

P: To je ale nádherná kvalita, byť jemná a nežná a predsa byť silná, to je úžasné!

S: To je práve ženskosť, ktorú tam vkladáme, archetypálna ženskosť, po ktorej voláme, ale je také náročné sa ňou stať.

V: Áno, je to vlastnosť/kvalita, ktorú potrebujeme teraz ukotviť.

S: Je to niečo, čo musí prísť. Potrebujeme vniesť do nášho života jemnosť. Jemnosť, ktorá sa dostane na povrch prostredníctvom sily. Bola som veľmi prekvapená, keď sme sa stretli. Ani by mi to nenapadlo. Keď som sa vydala na sever Brazílie, mala som jasný cieľ – Cajú. Plánovala som ju pripraviť už posledné dva roky a teraz nastal čas realizácie. Avšak Carnaúba si ma privolala. Prechádzala som tým miestom deň čo deň a zrazu ma strom Carnaúba zavolal. Pozrela som naň a vravím mu: „Tyyyy … Ó môj bože, kto si?“ Ukázala sa mi v celej svojej kráse, so všetkými svojimi kvalitami. Je výborná pre ľudí, ktorí majú problém so sebaúctou, ktorí v živote pocítili zradu, takí, ktorí žijú v dominantnom vzťahu …

P: Máš na mysli, že žijú s dominantným partnerom?

S: Áno. Vytiahne na povrch sebaúctu. A keď ju spojíš s Moringou, je úžasná. Potom sa dá pridať Indaia a vieme si to celé vyskladať. Ja však dnes rozprávam o nových esenciách, pretože sú súčasťou sady ALMA. Pozrime sa na každú jednu z nich. Reverence – hlboká úcta – sa skladá z Moringá, Carnaúba, Celebracao, a Share s jej bielou ružou. Len si to predstavte! Biela ruža a Carnaúba. Láska, schopnosť empatie, porozumieť druhým s úctou k vlastnému priestoru. Carnaúba, ktorá predstavuje dôstojnosť, Moringá, ktorá zjemňuje správanie, a Celebracao, ktorá je o schopnosti byť pokorný a pritom byť majstrom/vodcom. Potom máme Unify – zjednotenie – ktorá obsahuje opäť Moringá, Suave (Soft) – jemnosť; Suave má kvietky, ktoré majú schopnosť byť spolu v jednej miske rôznorodosti; potom tam máme Obaiti, ktoré nielen podporuje sústredenie, ale tiež ťa zjednocuje s celou tvojou duchovnou rodinou. Len si ju predstavte v kombinácii s Ruda, ktorá nedovolí, aby sa vaša trauma ešte zväčšila a nespracovala v rámci tohto procesu. Expand – expanzia – obsahuje Nové Cajú, ktorá je čistá expanzia. Ak ste mali možnosť vidieť obrázky novej Cajú – kmeň stromu je tu a zrazu začne rásť úplne iným smerom. Je to úžasné, čistá expanzia. Potom je tam Gratefulness – vďačnosť – ako keď rozfúknete semiačka a oni odletia presne tam, kde majú byť. A opäť Moringá, ktorá prináša nekonečnú ženskosť. A potom Jumping child, ktorá je, ako viete, čistá expanzia tiež, prichádzajúca zo stredu zeme.

V: Obzvlášť Jumping child, ktorá sa zrodila tento rok, s novým dizajnom.

S: Áno, absolútne novým. Tak, toto je to, čo nás čaká budúci rok. Príprava na ďalšiu úroveň, ktorá prichádza.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.