Nové esencie

Esencie pre seminár Dharma 2021 a esencie, ktoré časom rozšírili základnú mandalu alebo sa stali dôležitou súčasťou sád. Zoznámte sa, prosím. 🙂

Moringá

Nežná, elegantná, pôvabná, jemnulinká a nádherne krehká. Jej biele kvietky sú ako vzácne klenoty. Čistí naše vnútorné vody, pomáha spracovať traumy a zranenia, ukotvuje dôstojnosť, detoxikuje emociálne pole a zjemňuje naše správanie. Jemná a pritom silná a účinná v emociálnej dimenzii, je návratom k archetypálnej, nekonečnej ženskosti.

Carnaúba

Ak máme problém so sebaúctou, ak sme v živote pocítili zradu, či žili v dominantnom vzťahu, utrpela naša dôstojnosť. Carnaúba sa zrodila zo stromu s rovnakým názvom, ktorého majestátnosť a sila je stelesnením dôstojnosti. Pomáha nám dotknúť sa našej vnútornej sily a pravej podstaty. Prináša dôstojnosť bytia, dôstojnú rovnováhu bez arogancie a pýchy.

Nové CAJU

Prichádza zo severnej Brazílie po 21 rokoch - nové Caju. Predstavuje energiu vytrvalosti pri plnení zámerov duše založenej na plynulom toku vitality. Je stelesnením expanzie.

Nové Caju je skvelé! Stromy boli plné ovocia a kvetov. Pracovala som s mladučkým ovocím, ako máte možnosť vidieť na obrázkoch. Takýto začiatok transformácie som nikdy predtým nevidela, ani keď som Cajú vyrábala prvý krát - ako sa správajú kvety pri premene na prvé ovocie, keď umožnia plodu stať sa plodom. A tá jej vytrvalosť, odolnosť byť, existovať a nepominúť! Môže sa rozfúkať silný vietor, môže prísť i búrka, ale ona si vždy nájde spôsob ako ďalej rásť. Je úplne iná ako Joy! Viete, aká je Joy - stojí si tam, a keď sa zodvihne vietor, Joy sa hojdá spolu s ním. Cajú je úplne iná. Ona si skutočne nájde svoj spôsob, aby mohla zostať presne tam, kde je. Bez ohľadu na podmienky. Je absolútne odolná a vytrvalá. Je skrátka úžasná!

Sandra

Aurora

Liečenie minulých zranení

Je ako energia vychádzajúceho Slnka. Poznáte to, keď sa prebúdzajú ranné vtáčiky a spustia svoj koncert jemnej a sviežej radostnej energie a o chvíľku sa objaví prvé svetlo a na obzore sa zjavia prvé paprsky Slnka? Tak to je ono. (Kvet Kapucínky)

Gratefulness / Vďačnosť

Čisté svetlo

Táto esencia žiari ľahkosťou. Prináša jemné uvoľnenie. Otvára a oslobodzuje nás od pocitov viny, ktoré sa uložili v 3. čakre. Je vhodná pre rituál „liečenia generácií“.

Lira

Láskavá bojovníčka

Jemná a predsa silná. Je taká nežná ako tóny harfy. Lira nás vnesie do nových úrovní komunikácie a učí nás ako sa prejavovať a komunikovať inak. Prebúdza a posilňuje v nás pocit spolupatričnosti.

Nové Jumping Child a Yate

Ľahkosť bytia

Tieto 2 esencie poznáme už dlho. Jumping Child bol dokonca prvým učiteľom, ktorý Sandre odhalil, kam ako ľudstvo smerujeme a už v roku 1990 jej povedal, že nastane doba, ktorú dnes prežívame, a že sa na ňu potrebujeme pripraviť. Tento rok sa Jumping Child objavil s novým matrixom a podobne to bolo i s motýliou Yate. Sandra ich tentokrát nezmiešala s pôvodným matrixom, ale ponechala ich samostatne ako New Jumping Child a New Yate. Energiou nového Jumping Child je veľa Svetla a ľahkosti, ktorú všetci dnes skutočne potrebujeme.

Field

Esencia z kryštálovo čistého minerálu, ktorá sa stala 35. esenciou a doplnila Araretama sadu základných esencií. Minerál ako príležitosť vytvoriť pole, a tak vznikol i jej názov, Field - pole. Predstavuje našu základňu, na ktorej budujeme novú úroveň vzťahov. Tou základňou je emociálna stabilita. Vďaka nej si otvárame nové pole, nové úrovne vzťahov. Field je ako telo a je nositeľom energie zeme. Vďaka uvoľneniu emociálnych zranení a tráum posilníme svoju základňu a sme otvorenejší pre vytváranie nových vzťahov.

ODPORÚČAME V TÝCHTO PRÍPADOCH

Emociálna nestabilita a zraniteľnosť, izolácia, individualizmus a egocentrizmus. 

Kľúčové slová: prepojenie

Element: zem

Čakry: 1.- 7.

Mandala Ararȇtama: vzťahy

Odporúčame s Aqua Ignea: biela

VENUJTE POZORNOSŤ NASLEDUJÚCIM OTÁZKAM

  1. Prežívate synergiu vo vzťahoch? Ako sa to prejavuje?
  2. Cítite sa stratení a zahltení, keď sa nachádzate v skupine?
  3. Dokážete sa v skupine cítiť sama/samým sebou a zároveň cítiť i ostatných bez toho, aby ste sa s ich emóciami stotožnili?

CVIČENIE

Rituál čistenia generačných vzorcov

  1. Príprava: Na čistenie použite zmes esencií Field, Revelacao, Moara, Thini-á, Bromelia 1, Sevia a Assá. Zvoľte si obdobie, kedy budete 28 dní doma a nebudete cestovať. Uvedomte si, čo z minulosti chcete oslobodiť a čo už nechcete, aby sa prenášalo ďalej do budúcnosti. Pripravte si papier a pastelky. Na papier nakreslite krúžky. Začnite krúžkom uprostred, ten predstavuje vás a vašu generáciu (t.j. súrodenci, sesternice, bratranci. Od stredového kruhu smerom doľava nakreslite ďalší krúžok, ktorý bude predstavovať generáciu vašich rodičov a všetkých ich súrodencov, čiže vašich strýkov a tety. Takto postupujte ďalej, pričom každý krúžok predstavuje ďalšiu generáciu. Celkovo ich bude 7. Potom nakreslite krúžky vpravo od stredového kruhu. Hneď prvý bude predstavovať vaše deti alebo deti vašich súrodencov, ďalej to bude krúžok s vašimi vnukmi a tak ďalej. Opäť celkovo 7 kruhov. Následne jednotlivé kruhy spojte čiarami, tie čiarky sú symbolom vzťahov medzi generáciami.  
  2. Rituál: Každý deň počas 28 dní kvapnite jednu kvapku zmesi esencií na každý krúžok a každú spojovaciu čiarku. Po 28 dňoch papier spáľte a popol rozpustite vo vode, vetre alebo zakopte do zeme (intuitívne). 
  3. Vedomá práca s čistením spočíva v tom, že si spíšete to, čo na svojich predkoch máte radi, za čo ste im vďační a tiež to, čo už nepotrebujete žiť vy a budúce generácie. Aj na tento papier môžete kvapkať esencie a po 28 dňoch spáliť.

AFIRMÁCIA

Som emociálne stabilná/ý a otvorená/ý novým úrovniam vedomia a vďaka tomu vytváram nové synergické vzťahy založené na tvorivej spolupráci.

AFIRMÁCIA PRE TELO

Som celistvá/ý a som súčasťou celku.