...napísali o tantrických bohyniach ...

Nádherná sada 10 bohýň Tantry, ktorá vás uchváti.

Esencie Tantrické bohyne 

"10 bohýň, ktoré ma skúšali viac ako 10 týždňov. Niektoré boli láskavé, iné zo mňa, z môjho podvedomia, vytiahli temné zákutia. „Tlačili“ ma do autentickosti a absolútnej pravdivosti k samej sebe. Ich inteligencia pôsobila na to, čo som v danom okamihu potrebovala.

Nie raz som sa ocitla na prahu toho, čo má pre mňa zmysel, čo vnímam, že ma podporuje a naopak mi nedáva žiadny zmysel. Na prahu vzdať sa svojho života a precítiť si bolesť naplno, odovzdať sa dôvere v Boha a život, a nebrániť mu svojimi presvedčeniami. Jeden týždeň ma dal úplne na kolená, kde som bola na pokraji, či chcem zostať v tomto tele a v tomto živote. Mala som možnosť sa rozhodnúť čo ďalej. Všetko má svoj zmysel, aj v ten týždeň som si uvedomila, kto som a čo chcem. Iný týždeň bol o radosti a eufórii zo života na planéte, s úžasom som vnímala dokonalosť bytia.

Záver bol o vďačnosti a prijatí seba, so všetkým, aj s mojou temnotu aj s obrovským svetlom. Už teraz cítim, že mi esencie chýbajú, stali sa súčasťou môjho ja. Ďakujem za silu bohýň, že som sa otvorila všetkým aspektom a vnímaniu na čom chcem ďalej pracovať, v čom je moja sila. Ďakujem, že som kráľovnou a kráčam v tomto živote, mám pri sebe úžasných ľudí, partnera a deti, ktorí ma podporujú."

Ivana Molnárová
"Araretama esencie ma sprevádzajú na ceste sebapoznania už skoro 10 rokov. Avšak táto prenádherná sada desiatich esencií bola mojou najhlbšou, najsilnejšou a zároveň najkrajšou cestou poznania – aká som, kto som, kým môžem a kým nemusím byť  
V starojoginskej praxi Šaktizmu sa Adi Prašakti, božská matka, rozostúpila do desiatich smerov a tak vzniklo 10 Tantrických bohýň, desať aspektov reality. Každá z bohýň je strážkyňou niektorej zo zásadných úloh vesmíru, 10 kozmických síl, 10 ciest k realizácii jednoty so sebou, s bytím tu na Zemi, jednotou s vesmírom.
     	Každá z esencií, ktoré vytvorila Sandra Epstein úplne dokonale, mi pomohla dotknúť sa každej z týchto síl, ktorá sa nachádzajú v nás, v našich fyzických, emociálnych a duchovných telách. Nie vždy to bolo jednoduché, ale táto sila dôvery v proces, ktorá vznikla hlavne v najťažších situáciách zrkadliacich sa v realite, bola nádherným magickým zážitkom, ktorý vám nedá žiadna kniha, žiaden seminár, ale v tej chvíli vám to dáva život sám. A vy cítite neopísateľnú vďačnosť voči svojim rodičom, deťom, priateľom, svojim minulým i súčasným učiteľom, lebo vďaka nim môžete byť tým, kým teraz ste.
Na záver by som chcela vyjadriť hlboké poďakovanie Sandre Epstein za jej úžasnú tvorivosť, dary, ktoré nám pomáhajú byť lepšími ľuďmi. 
 Obrovské ďakujem 💖🙏"

Zuzana Rohutná
Na prechádzke s tantrickými bohyňami

"Keď som dostala možnosť prejsť si touto cestou, rozhodla som sa začať akoby malým rituálom. Bolo to pre mňa niečo neobyčajné. Dala som si dva týždne načas, zaujímavé bolo, že počas týchto dní som sa vibračne cítila ináč, a v tomto čase mi prichádzali do života udalosti a príležitosti, ktoré neboli náhodné.
Dhumavati – prišla skôr ako som ochutnala jej esenciu. Všetko myšlienky, ktoré som počas jej dní mala, sa mi zhmotňovali v rôznych znameniach či informáciách a v priebehu pár hodín prichádzali skúšku na presne tie isté témy.
Dhumavati ma naučila byť pozorovateľom bez zainteresovanosti.
Niekedy sú naše myšlienky také rýchle, že si naša myseľ vytvorí príbeh, scenár a my ho prijmeme ako pravdu. Pravda ale je, že všetko môže byť iné. Nikto nevie aké, pretože každý to vníma svojím filtrom, preto je zbytočné bojovať a obhajovať.
Ale tiež to znamená, že ak to, čo vnímam je pravda, tak túto realitu skutočne môžem meniť. Môžem prepísať akýkoľvek scenár, ktorý sa ale týka len mňa.
Poprehadzuj svoje myšlienky a zmeníš svoje pocity, toto bola skutočnosť, ktorá začala meniť môj život, moju budúcnosť vďaka Dhumavati. 
Tak som nastúpila na cestu.
Buganeshvari – ma naučila dávať myšlienky na papier. Možno nič prevratné, ale nie je vari to, že si utriedime naše poletujúce myšlienky a vyberieme presne tú, ktorú máme, zázrak?
Toto bola moja kreatívna bohyňa, obdobie nápadov a začiatky tvorenia toho, čo sa rozhodlo pri Dhumavati.
Matangui – táto bohyňa mnou dosť zatriasla, pri tom mi dokazovala a smiala sa nad tým, ako chcem mať všetko pod kontrolou, vôbec si to neuvedomujúc.
Matangui mi pomohla nájsť súlad medzi mysľou a dušou. Myseľ pochopila, že ak sa jej plány vyvíjajú inou cestou, nie je to zlá cesta. Myseľ pripustila, že Duša cíti pravú podstatu a vedie. Myseľ sa skľudnila a uvoľnila sa, spomalila, zjemnila a dovolila začať proces. Našla som strážcu, ktorého počúvam.
Kali – ukázala mi, že chcem nebyť, napriek pocitu naplnenia a pokoja. Aké je to nebyť.
S Kali som bola niekde medzi čiernym a bielym, medzi chcením byť a chcením odísť. Rozum ma ťahal dole veľmi, ale veľmi silno, zatiaľ čo duša jemne ťahala za nitky, aby udržala vibrácie, aby si pozorný všimol, že sa dá odstúpiť od priepasti. S Kali som sa naučila zmeniť postoj. Naučila ma zmene prístupu. S Kali som sa krásne rozprávala, dávala mi veľa odpovedí. S Kali som sa cítila veľmi svoja a pravdivá. Vediem s ňou dlhé rozhovory dodnes.
Bagala – Ak som súčasťou, ak som vesmír, som všetko, je vo mne prach vesmíru, je vo mne slnko aj mesiac. Som hviezda aj Venuša. Môžem explodovať a rozpínať sa, môžem tvoriť aj zhasnúť. Ponorím sa do pocitu lásky a súznenia, kde počujem vesmírny šelest. Som tma aj svetlo, som sila aj temno. Som život aj nekonečno. Bagala ma naučila ubrať na dôležitosti, tlaku a cieľov, ktoré nie sú moje. Pozorujem. Bagala otvára oči, otvára myseľ a ukáže možnosti. Bagala mi ukázala KÝM CHCEM BYŤ PRE SEBA.
Tara – ťažké, poučné, nie jednoduché. Také boli moje dni s Tarou.
Posledné dva dni s Tarou boli na špici a potom odrazu ticho. Pochopenie.
Bhairavi – Hľadala som na dne mora, v strede Zeme. Možno na povrchu mesiaca alebo slnka stojím. Môžem pozerať pod každý kameň, vo hviezdach pátrať v noci. Prechádzať chrámy na celom svete. Stačí len nádych, ponoriť sa do vlastného tela a zakotviť v srdci. Bhairavi mi otvorila bránu radosti, ktorú prináša uvedomenie si svojej konečnosti. 
Môžem vnímať, čo som nevidela, môžem počuť, čo som nepočula, môžem cítiť, čo som necítila. Lebo teraz je moja pozornosť tu, nie je rozptýlená v obavách a strachu, ktorý zatvára bránu.

Chinnamasta – moja bohyňa bohýň, dni úsmevu. Chinnamasta mi ukázala aké je moje ozajstné ja bez fyzického tela. Energia vesmíru je tá istá sila v nás.
Sundari – Prebudiť v sebe silu vlastného vedomia a začnú sa diať veci. Vesmír sa so mnou spojil a začali sme čarovať bez hraníc. Dá Ti na výber, budeš kresliť farebne, alebo čiernobielo ...
Kamala – priniesla mi zázrak. Je posledný deň desiatej. Nebola by pravda, keby som povedala, že mi to nebude chýbať. Vnímanie toho, čo sa dialo, transformácia a pozorovania.
Cítim sa akoby som šplhala niekde vysoko, niekde na vrchol očakávania, čo sa udeje. Udialo sa, stúpala som a prišla až hore. 
Tam, odkiaľ nie je návratu. Odkiaľ sa nepadá, neklesá a nie je cesty späť.
Kamala láskavá, doviedla ma tam, kde som nečakala, do kľudu, pochopenia a stotožnenia.
KAMALA UZAVRELA KRUH, V KTOROM STOJÍM.

Vnímam, že je to celé také, aké je, a je to príjemné. Či som šťastná?
Je neviem zodpovedať definíciu šťastia, či tomu slovu vari len ľudia nedali nálepku? Viem len, že pocit pokoja, slobody, pocit vedenia ma napĺňa. Viem, že je to pre mňa všetko, čo potrebujem.
Vnímam odpovede na otázky, počujem slová, ktoré vychádzajú z mojich úst a idú zhora.
Sú to slová desiatich bohýň vo mne.
Sú to pocity desiatich bohýň vo mne.
Prišli a sú. Zoznámili sme sa a začíname púť.
Zavriem oči a viem, že ma chytí za ruku a bude viesť práve tá, ktorá v tej chvíli má."

Zuzana B.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.