Vitalita

Životaschopnosť či životná sila. Z biologického hľadiska je to schopnosť organizmu odolávať nepriaznivým podmienkam prostredia, životnosť organizmu. Ak nám teda chýba, necítime sa najlepšie, ale čo je horšie, stráda tým viac než len naša psychika.

Prvá pomoc: Pyata, Caju a Oyama

PYATẤ

Uvoľňuje priechod zablokovanej vitálnej energie, otvára prúd sexuality a plodnosti, pomáha pri problémoch s reprodukčnými orgánmi, podporuje koncentráciu a dôveru v inkarnáciu, rozvíja vitálnu silu a silu vôle, posilňuje schopnosť vysporiadať sa s fyzickými a emocionálnymi výzvami. Zvyšuje odolnosť a imunitu, schopnosť bojovať a nevzdať sa. Podporuje schopnosť zdieľania.

Cajú

Posilňuje vitalitu a vedie nás v ústrety radosti a tomu, čo nám prináša šťastie. Skvelá pre fyzickú a metafyzickú plodnosť, pre obdobie menopauzy a andropauzy. Rozvíja tvorivosť. Vyvádza nás z obdobia stagnácie k znovuzrodeniu. Výborná počas tehotenstva.

OYAMẤ

Umožňuje konať s jasným zámerom. Učí odlišovať vlastné pocity od pocitov druhých. Posilňuje vitalitu a schopnosť sa presadiť. Vyvoláva sebadôveru. Podporuje lásku k sebe samému a silu dokázať za určitých okolností povedať „nie“. Podporuje úprimnosť a dôveru vo vlastné vnútorné poznanie. Odplavuje úzkostné myšlienky a pocity.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.