Imbe

Podnecuje v nás schopnosť dávania a odovzdávania sa založenej na dôvere. Vstupuje do kontaktu s naším emocionálnym poľom, s našimi „vnútornými vodami“ a uvoľňuje prúdenie vnútornej energie. Otvára vnútorné videnie, uľahčuje meditáciu a hlboké dýchanie. Prispieva k mieru v duši človeka. Umožňuje prístup do posvätného vnútorného priestoru. Vyvoláva dôveru v celý proces inkarnácie. Rozpúšťa bloky od korunnej až po koreňovú čakru. Vytvára silné prepojenie medzi druhou čakrou a energetickými bodmi zápästia. Napomáha pri zdolávaní konfliktov a ťažkostí bežného dňa a keď začneme panikáriť.

Imbe
Imbe

Odovzdanie sa

ODPORÚČAME V TÝCHTO PRÍPADOCH

Nutkavá chuť (na jedlo, sladkosti, alkohol …), závislosti, problémy s nadväzovaním kontaktov, nespavosť, hyperaktívna myseľ, fóbie z vody, strach z intimity

Kľúčové slová: plynutie, dôvera

Element: zem, voda

Čakry: 2. a 7.

Mandala Ararȇtama: Odovzdanie sa

Odporúčame s Aqua Ignea: biela, modrá

VENUJTE POZORNOSŤ NASLEDUJÚCIM OTÁZKAM

  1. Pozorujte sa. Ste vždy prítomní v tom, čo práve robíte, alebo myslíte na niečo v minulosti alebo na niečo, čo máte urobiť v budúcnosti?
  2. Máte problémy so zaspávaním? Popíšte ich.
  3. Pozorujte svoj dych. Robíte si po nádychu či výdychu dlhšiu prestávku? Alebo sa nadychujete a vydychujete priamo bez prestávok?
  4. Dokážete zostať kľudní bez akejkoľvek činnosti? Je to pre vás príjemné? Prečo? Je to ťažké? Prečo?

CVIČENIE

  1. Plynulé dýchanie: Úlohou dychu nie je len udržiavať nás nažive, ale je tiež prirodzeným spôsobom ako vo vzťahoch ustáť svoje hranice, vážiť si a rešpektovať samých seba ale i mať úctu a rešpekt druhých. Pozorujte sa ako dýchate v rôznych situáciách. Zadržujete dych po výdychu? Ako sa pri tom cítite? Utlačovaní? Malí? Zadržujete dych po nádychu? Ako sa pri tom cítite? Nadradení? Zameraní na seba? Ako sa cítite a aké situácie priťahujete, keď je váš dych plynulý a vyrovnaný? 
  2. Vizualizácia vnútornej vody: Pohodlne sa posaďte a predstavte si svojím vnútorným zrakom líniu svetla, ktorá spojuje vesmír s vašou farbou. Predstavte si farbu ako svoju vnútornú vodu. Možno je to rieka, jazero alebo oceán; každý z nás to cíti podľa svojej vlastnej povahy. Predstavte si svojím vnútorným zrakom, ako vnímate to, že zostupujete po línii svetla, prenikáte do vlastného tela a zostupujete k svojej vode. Nalaďte sa na to, hrajte sa a poddajte sa voľne svojím predstavám.
  3. Stvorenie studne: Metódy vizualizácie sú dôležité pre ľavú mozgovú hemisféru, ktorá potrebuje dôkaz; musí to „vidieť“. Predstavte si studňu a zostupujte do nej, až prídete k chodbe. Pokračujte touto chodbou, až kým neprídete ku dverám. Prejdite nimi a vstúpte do miestnosti so štyrmi stenami; pozrite sa na jednu z nich a dovoľte, aby sa na stene zviditeľnilo, čo bolo skryté. Choďte ďalej a preskúmajte tú stenu, na ktorej sa obrazy zviditeľnili.

AFIRMÁCIA

Odovzdávam sa vnútornému vedeniu svojej duše. Rešpektujem seba i všetkých ostatných

AFIRMÁCIA PRE TELO

Som prítomný/á v kľude