Imbe

Podnecuje v nás schopnosť dávania a odovzdávania sa založenou na dôvere. Vstupuje do kontaktu s naším emocionálnym poľom, s našimi „vnútornými vodami“ a uvoľňuje prúdenie vnútornej energie. Otvára vnútorné videnie, uľahčuje meditáciu a hlboké dýchanie. Prispieva k mieru v duši človeka. Umožňuje prístup do posvätného vnútorného priestoru. Vyvoláva dôveru v celý proces inkarnácie. Rozpúšťa bloky od korunnej až po koreňovú čakru. Vytvára silné prepojenie medzi druhou čakrou a energetickými bodmi zápästia. Napomáha pri zdolávaní konfliktov a ťažkostí bežného dňa a keď začneme panikáriť.

Imbe
Imbe

Odovzdanie sa

DOPORUČUJEME V TÝCHTO PRÍPADOCH

Nutkavá chuť (na jedlo, sladkosti, alkohol…), závislosti, problémy s nadväzovaním kontaktov, nespavosť, hyperaktivna myseľ, fóbie z vody, strach z intimity

Kľúčové slová: plynutie, dôvera

Element: zem, voda

Čakry: 2. a 7.

Mandala Ararȇtama: Odovzdanie sa

Doporučujeme s Aqua Ignea: biela, modrá

VENUJTE POZORNOSŤ NÁSLEDOVNÝM OTÁZKAM

  1. Pozorujte sa. Ste vždy prítomní v tom, čo práve robíte alebo myslíte na niečo v minulosti alebo na niečo, čo máte urobiť v budúcnosti?
  2. Máte problémy so zaspávaním? Popíšte ich.
  3. Pozorujte svoj dych. Strávite dlhší čas pri prestávke po nádychu alebo po výdychu? Alebo nadychujete a vydychujete priamo bez prestávok?
  4. Dokážete zostať kľudní bez akejkoľvek činnosti? Je to pre vás príjemné? Prečo? Je to ťažké? Prečo?

CVIČENIE

  1. Pohodlne sa posaďte a predstavte si svojím vnútorným zrakom líniu svetla, ktorá spojuje vesmír s vašou farbou. Predstavte si farbu ako svoju vnútornú vodu. Možno je to rieka, jazero alebo oceán; každý z nás to cíti podľa svojej vlastnej povahy. Predstavte si svojím vnútorným zrakom, ako vnímate to, že zostupujete po línii svetla, prenikáte do vlastného tela a zostupujete k svojej vode. Nalaďte sa na to, hrajte sa a poddajte sa voľne svojím predstavám.
  2. Stvorenie studne: Metódy vizualizácie sú dôležité pre ľavú mozgovú hemisféru, ktorá potrebuje dôkaz; musí to „vidiet“. Predstavte si studňu a zostupujte do nej, až prídete k chodbe. Pokračujte touto chodbou, až kým neprídete ku dverám. Prejdite nimi a vstúpte do miestnosti so štyrmi stenami; pozrite sa na jednu z nich a dovoľte, aby sa na stene zviditeľnilo čo bolo skryté. Choďte ďalej a preskúmajte tú stenu, na ktorej sa obrazy zviditeľnili.

AFIRMÁCIA

Odovzdávam sa vnútornému vedeniu svojej duše. Rešpektujem seba i všetkých ostatných

AFIRMÁCIA PRE TELO

Som prítomný/mná v kľude